Komfort gości to podstawa. Jednym z czynników, który ma na to wpływ, jest stan i temperatura powietrza. Stąd też rodzi się pytanie, jaką klimatyzację stosuje się w hotelach? Przede wszystkim muszą to być jednostki najwyższej jakości, mocno zaawansowane pod względem technicznym, co gwarantuje ich skuteczność.
Ważna jest też cicha praca. W obiektach hotelowych warto stosować klimatyzację od cenionych producentów, którzy mogą pochwalić się renomą na całym świecie. Bez wątpienia, właściciele budynków noclegowych docenią też niskie koszta eksploatacyjne. Mamy kilka rad, jaką klimatyzację wybrać do hotelu, aby nie tylko goście, ale i zarząd był zadowolony.
Jaki rodzaj klimatyzacji do hotelu wybrać? Kilka propozycji
Jeśli chodzi o to, jaką klimatyzację stosuje się w hotelach, możemy wymienić kilka najchętniej wybieranych rodzajów. Każdy z nich ma swoje mocne strony, dlatego warto rozważyć wszystkie parametry i cechy jednostki przed ostatecznym wyborem.
1. Klimatyzacja centralna:
To jedna z najlepszych opcji, jeśli chodzi o obiekty z wieloma pomieszczeniami objętymi działaniem systemu. Tego typu jednostki działają dzięki kanałom rozmieszczonym w ścianach lub pod sufitem, które odpowiadają za rozprowadzanie powietrza. To niezwykle skuteczne rozwiązanie jest jednak droższe niż propozycje typu split i multi-split.
2. Klimatyzatory z terminalami pionowymi (VTAC):
To pionowe urządzenia rozprowadzające chłodne i ciepłe powietrze schowane w szafach lub innych ukrytych sekcjach. Możliwe jest też zainstalowanie ich w niewielkiej odległości od budynku i połączenie z nim kanałami. Przede wszystkim ten rodzaj klimatyzacji hotelowej służy do regulacji temperatury w jednym pomieszczeniu, jednak może działać także w kilku. Te urządzenia działają przez zasysanie powietrza z pokoi hotelowych, chłodzenie go i recyrkulację. Jest to rozwiązanie, którego zaletą jest kompaktowość i niższa cena w porównaniu do klimatyzacji centralnej.
3. Kompaktowe klimatyzatory końcowe (PTAC):
Tego typu klimatyzacja jest montowana na ścianie i nie wykorzystuje kanałów. Dzięki temu idealnie sprawdzi się do chłodzenia pojedynczych pomieszczeń lub jednostek. Dużym udogodnieniem dla właściciela jest najwyższa kontrola urządzeń. Możliwe jest ograniczenie temperatury, dzięki czemu można uniknąć przegrzania lub wychłodzenia pomieszczenia przez gościa. Trzeba jednak pamiętać, że każdy pokój wymaga instalacji osobnego urządzenia.
4. Klimatyzacja ścienna:
Ten rodzaj stosuje się w budynkach bez klimatyzacji centralnej, zwykle nad oknem. Jednostka wdmuchuje powietrze tylko do jednego pomieszczenia. Główną zaletą jest fakt, że nie zasłania widoku z okna. Dodatkowym atutem jest to, że większość jednostek jest wyposażona w lepszą pompę ciepła niż w urządzeniach PTAC i VTAC. Warto jednak pamiętać, że montaż tego typu rozwiązań jest bardziej skomplikowany.
Jakie funkcje klimatyzacji są przydatne w hotelu?
Jest kilka funkcji nowoczesnej klimatyzacji, które są szczególnie poszukiwane w hotelach i innych obiektach noclegowych. Przede wszystkim chodzi tu o zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa w pokojach. W tym celu warto upewnić się, że klimatyzacja hotelowa cechuje się:
– niskim poziomem hałasu,
– dokładną i łatwą regulacją temperatury,
– trybem energooszczędnym,
– ukierunkowaną kontrolą temperatury.
W naszej ofercie znajdziesz na przykład klimatyzator Daikin Emura, który może działać w systemie split lub multi-split. Wśród atutów jednostki znajdziesz pracę cichą jak szept – na poziomie 19 dBA, wartość SEER aż do A+++ oraz gwarantowaną wydajność grzewczą przy temperaturach zewnętrznych do 25 stopni Celsjusza.
Zobacz również inne wpisy blogowe, oraz wybrane usługi: